انواع پروژکتور روشنایی محوطه

استفاده از طراوت و زیبای فضای سبز تنها مختص روز نیست. سپری کردن اوقات در تاریکی شب در فضای سبز نیز لطف زیادی دارد. با این حال یکی از ارکان اصلی در زیباسازی فضای سبز توجه به نورپردازی محوطه است. محوطه ویلاها، باغ ها، بوستان ها، پارک ها، عمارت ها و رستوران ها و کافه هایی که دارای فضای باز هستند باید نورپردازی زیبا، شکیل و هنرمندانه ای داشته باشند. این نورپردازی نه تنها حس و حال مثبتی در افراد ایجاد می کند بلکه امنیت و ایمنی محوطه را نیز تامین می نماید. بدین منظور از انواع چراغ پروژکتور روشنایی محوطه استفاده می شود.

پروژکتورهای روشنایی محوطه دارای انواع مختلفی هستند. پروژکتور دیواری، پروژکتور جت لایت، پروژکتور درختی، پروژکتور پایه دار، پروژکتور وال واشر و پروژکتور حبابی و دفنی از انواع پروژکتورهایی هستند که در بخش های مختلفی از محوطه نصب می شوند.

برای خرید انواع پروژکتور اس ام دی با ما در تماس باشید.

به عنوان مثال اگر هدف نورپردازی درختان در یک باغ باشد می توان از پروژکتورهای درختی استفاده کرد. این پروژکتورها به صورت دفنی درون زمین نصب می شوند و نور زیبایی به تنه و شاخه های درختان می تابانند. پروژکتورهای جت لایت مناسب تعبیه در چمنزارها و باغچه ها هستند. این پروژکتورها روی زمین قرار می گیرند و به باغچه ها صفای خاصی می بخشند.

پروژکتورهای پایه دار را در محوطه روی میله های مخصوص نصب می کنند. این پروژکتورها نور را در فواصل دور بازتاب می کنند و هدف عمده از نصب آن ها ایجاد روشنایی کافی برای برقرار سازی امنیت در محوطه می باشد. از پروژکتورهای دیواری و وال واشر نیز عمدتا در بخش هایی استفاده می شود که منتهی به دیوارهای محوطه می شود. این پروژکتورها با ساطع کردن نوری ملایم و زیبا روی سطوح، عناصری که دارای بافت هستند را با زیبایی بیشتری به نمایش در می آورند.

برای خرید انواع پروژکتور ال ای دی با ما تماس بگیرید.

انواع پروژکتور روشنایی محوطه دارای رنگ های مختلفی هستند. بنابراین می توانید اقدام به خرید پروژکتور با نور صورتی، زرد، سبز، آبی و زرد و سفید نمایید و رقصی از رنگ های درخشان و چشم نواز را در میانه محوطه به نمایش در آورید.

با استناد به منبع نوری پروژکتورهای روشنایی محوطه می توان این پروژکتورها را به انواع پروژکتور LED، پروژکتور SMD و پروژکتور COB دسته بندی نمود. این پروژکتورها همگی کم مصرف هستند و نور را در شعاع مطلوبی پخش می کنند. با این حال پروژکتورهای COB نور را با زاویه ای متمرکز و در فواصل دورتر منتشر می کنند. به همین جهت در روشنایی محوطه های بزرگ از پروژکتورهای SMD استفاده بیشتری می شود.

پروژکتورهای گازی نیز از جمله انواع پروژکتورهای روشنایی محوطه هستند که به دلیل مصرف بالای برق و انرژی استفاده از آن ها منسوخ شده است. این پروژکتورها دارای منابع گازی بخار جیوه، بخار سدیم و متال هالید هستند و گرمای زیادی تولید می کنند. اغلب طراحان برای خلق صرفه اقتصادی در بلند مدت کمتر سراغ این نوع از پروژکتورهای محوطه می روند.

برای خرید انواع پروژکتور ورزشگاه با ما در تماس باشید.

و اما نوعی از پروژکتورهای محوطه که در مصرف انرژی نظیر ندارد، پروژکتور خورشیدی یا پروژکتور آفتابی است که با دارا بودن سولار پنل، نور خورشید را در طی روز در سلول های خورشیدی ذخیره سازی نموده و به هنگام تاریک شدن هوا، نور محوطه را تامین می کند. این نوع از پروژکتورهای محوطه در مناطقی که دسترسی به برق دشوار است نرخ مصرف خوبی دارند.

خرید پروژکتور روشنایی محوطه

با خرید پروژکتور روشنایی محوطه می توان فضای محوطه را به هنگام شب جان تازه ای بخشید. محوطه کارخانه های صنعتی، کارگاه ها، محوطه دانشگاه ها، محوطه اداره ها، محوطه باغ ها و محوطه ویلا ها و بوستان ها به پروژکتور روشنایی محوطه نیاز دارند.

از آنجایی که پروژکتور روشنایی محوطه در فضای باز نصب می شود بسیار مهم است که مطابق با شرایط جوی و اقلیم منطقه انتخاب شود. به عنوان مثال اگر آب و هوای منطقه آب و هوای مرطوب، پر بارش و برف گیری است باید اقدام به خرید پروژکتور روشنایی محوطه ضد آب نمایید. بدین منظور باید به درجه حفاظت پروژکتور توجه نمایید. پروژکتورهای روشنایی محوطه به دلیل قرار گرفتن در فضای باز اغلب دارای درجه حفاظت IP67 و IP68 هستند.

برای خرید انواع پروژکتور سقفی با ما تماس بگیرید.

محوطه نباید نور زننده ای داشته باشد. نور محوطه باید ملایم، دلپذیر و در عین حال آرامش بخش باشد. زیاد بودن نور محوطه منجر به آسیب چشم ها خواهد شد و کم بودن آن نیز فضا را بی روح و سرد خواهد کرد. بنابراین میزان روشنایی پروژکتور روشنایی محوطه باید نرخ مطلوبی داشته باشد.

بنابراین توصیه می شود که در زمان خرید پروژکتور روشنایی محوطه به شار نوری و توان مصرفی پروژکتور توجه کنید. از حاصل این دو پارامتر، پارامتر مهم دیگری به نام میزان روشنایی حاصل می شود که واحد آن لومن بر وات است و تعیین کننده میزان خیره کنندگی نور و شعاع نورپردازی خواهد بود. بهتر است برای محوطه های بزرگ اقدام به خرید پروژکتور روشنایی محوطه با میزان روشنایی بیشتر نمایید.

پروژکتورهای COB دارای نرخ CRI بالاتری هستند و میزان شفافیت و درخشش نور توسط آن ها بیشتر است. با این حال به دلیل انتشار متمرکز نور، در نورپردازی محوطه کمتر از پروژکتورهای SMD استفاده می شوند. پروژکتورهای SMD بر خلاف پروژکتورهای COB دارای تنوع رنگی بالایی هستند و می توان محوطه را به کمک آن ها رنگین و دلباز طراحی کرد.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور خورشیدی با ما تماس بگیرید.

از آنجایی که پروژکتور روشنایی محوطه مدت زمان زیادی روشن می ماند باید دارای درایور با کیفیت باشد تا موفق به مهار کردن نوسانات ولتاژ گردد.

ما در مجموعه روشنایی پارس شما را در خرید پروژکتور روشنایی محوطه یاری خواهیم کرد. کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا از مشاوره های دقیق بهره مند شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید چراغ خیابانی با ما در تماس باشید.

قیمت پروژکتور روشنایی محوطه

پروژکتورهای محوطه اغلب زمانی زیادی از روز روشن هستند. این پروژکتورها معمولا از زمانی که آفتاب غروب می کند تا صبح فردا روشن هستند. بنابراین باید کم مصرف باشند تا هزینه بالایی به شما تحمیل نشود. قیمت پروژکتور روشنایی محوطه به نوع آن بستگی داد. پروژکتورهای کم مصرف از نوع LED، SMD و COB قیمت بیشتری نسبت به پروژکتورهای گازی دارند با این حال در بلند مدت صرفه اقتصادی برای شما به بار خواهند آورد.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور صنعتی با ما تماس بگیرید.

قیمت پروژکتور روشنایی محوطه متاثر از پارامترهای مختلفی می باشد. کیفیت چیپ LED، تعداد LED، کیفیت درایور، کیفیت هیت سینک، درجه حفاظت، نوع لنز، میزان روشنایی، شار نوری، توان مصرفی، ولتاژ، فرکانس، نوع منبع تغذیه، جنس بدنه پروژکتور، نوع پوشش، برند تولیدی، قابلیت تنظیم زاویه و شدت نورپردازی و شاخص CRI همگی در قیمت پروژکتور روشنایی محوطه موثر هستند. پروژکتورهای خورشیدی نیز دارای قیمت خرید نسبتا بالایی هستند با این حال بیشترین صرفه را در بلند مدت ایجاد می کنند.

ما در مجموعه روشنایی پارس با فراهم آوردن انواع پروژکتور روشنایی محوطه، شما را در راستای یک خرید موفقیت آمیز یاری خواهیم کرد. برای اطلاع از قیمت پروژکتور روشنایی محوطه کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید انواع پروژکتور کم مصرف با ما تماس بگیرید.

پروژکتور روشنایی محوطه