جنس چراغ خیابانی برای مکانی که مورد استفاده قرار میگیرد بسیار مهم است. وجود نور یکی از حیاتی ترین نیازهای انسان برای ادامه زندگی است. مهم ترین ابزار برای تأمین روشنایی معابر، چراغ های خیابانی هستند. از چراغ های خیابانی برای روشنایی خیابان ها، اتوبان ها و جاده ها استفاده می شود. چراغ های خیابانی انواع مختلفی دارند که نسبت به جایگاهشان با یکدیگر متفاوت هستند. جنس چراغ های خیابانی بسیار متنوع است. در ادامه سایت روشنایی مهرآفرین پارس به بررسی اینکه کدام جنس بدنه چراغ خیابانی بهتر است؟ می پردازد.

برای دیدن عوامل موثر بر طول عمر مفید چراغ های خیابانی این مطلب را مطالعه کنید.

جنس چراغ خیابانی

چراغ خیابانی چیست؟

چراغ خیابانی منبعی از نور است که غالباً بر روی ستون چراغ یا تیر چراغ در کنار جاده نصب می شود. این وسیله یک منبع نور افزایش یافته است که در لبه جاده ها، خیابان ها و یا در مسیرها مورد استفاده قرار می گیرد. این چراغ ها یکی از مهم ترین المان های نورپردازی شهری محسوب می شوند و با توجه به کاربردشان انواع مختلفی دارند. روشنایی خیابان می تواند ایمنی بیشتری را در بلوک ها و محل های تقاطع فراهم کند و همچنین موجب افزایش ایمنی عابران پیاده به ویژه در نقاط عبور شود.

برای اینکه بدانید دلیل چشمک زدن چراغ های خیابانی ال ای دی چیست این مطلب را مطالعه کنید.

انواع جنس چراغ خیابانی

 در قسمت به انواع چراغ خیابانی به طور مختصری پرداخته می شود.

چراغ خیابانی LED

این چراغ یک نوع چراغ نوری یکپارچه است که برای منبع نور، از دیودهای ساطع کننده نور استفاده می کند. تولید این چراغ ها به این صورت است که خوشه نور ال ای دی بر روی یک پنل چسبانده می شود، سپس همراه با یک هیت سینک به پنل ال ای دی مونتاژ می گردد. طول عمر این چراغ ها را می توان از روی میزان نوری که منتشر می کنند، سنجید. به عنوان مثال، اگر روشنایی یک چراغ بیشتر از ۳۰% کاهش یابد، بیانگر این موضوع است که به انتهای عمر خود نزدیک شده است.

برای اینکه در مورد مزیت استفاده از چراغ خیابانی در نورپردازی شهری بیشتر بدانید می توانید این مطلب را مطالعه کنید.

چراغ های خیابانی LED به علت دوام زیادی که دارند، بسیار مقرون به صرفه هستند. نور این چراغ ها در طی سال های طولانی تا درصدی کاهش می یابد و این کاهش نور تا جایی ادامه دارد که اقدام به تعویض چراغ کنید.

چراغ خیابانی SMD

چراغ های SMD برای روشنایی معابر، خیابان ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند. این چراغ ها از یک یا چند ماژول، چیپ و تعدادی چراغ ال ای دی با سایز کوچک تشکیل شده اند. چراغ های خیابانی اس ام دی در دو رنگ آفتابی و مهتابی تولید و به بازار عرضه می شوند.

برای اینکه بدانید تفاوت چراغ های خیابانی گازی و ال ای دی چیست این مطلب را مطالعه کنید.

چراغ خیابانیCOB

چراغ های COB از تراشه ای ساخته شده اند که این تراشه اجتماع وسیعی از ال ای دی هایی است که به طور مستقیم بر روی مدار نصب می شوند. این ال ای دی ها به هیت سینک نیاز دارند که همین موضوع سبب می شود تا یک خنک کننده بزرگ از جنس آلومینیوم، برای از بین بردن گرما بر روی آن ها نصب شود.

کدام جنس بدنه چراغ خیابانی بهتر است؟

بدنه ی چراغ های خیابانی به دلیل این که در خارج از مجموعه و در معرض رطوبت و بارش باران قرار می گیرند، باید دوام بالایی داشته باشند. هرچه درجه حفاظت این محصول بیشتر باشد، دوام آن نیز بیشتر می شود. لامپ خیابانی گازی و دیگر لامپ هایی که درون این چراغ ها قرار می گیرند نیز باید مقاومت بالایی داشته باشند. بدنه این چراغ ها اغلب از آلومینیوم مرغوب با رنگ پودری الکترواستاتیک است. بدنه ای بهتر است که جنس آن از آلومینیوم و رنگ آمیزی الکترواستاتیک تولید شده باشد و شیشه آن از جنس سکوریت باشد. این مواد در کنار هم باعث می شوند استحکام و زیبایی چراغ خیابانی دو چندان شود.

چراغ های خیابانی یکی از مهم ترین منابع روشنایی در نورپردازی شهری هستند. با وجود این چراغ ها آمار تصادفات جاده ای و جنایات به خصوص در شب بسیار کاهش پیدا کرده است. در این مطلب به طور کلی با چراغ های خیابانی ‌و همچنین جنس بدنه چراغ خیابانی آشنا شدید. برای تهیه چراغ خیابانی می توانید به فروشگاه اینترنتی روشنایی مهرآفرین پارس مراجعه کرده و با بهترین قیمت و کیفیت محصول مورد نظرتان را تهیه کنید.

برای دریافت قیمت و خرید انواع چراغ خیابانی آرورا با ما تماس بگیرید.