شار نوری پروژکتورهای ضد آب یکی از کارآمدترین و بهترین تکنولوژی ها در زمینه تولید چراغ های خیابانی به شمار می رود. به صرفه بودن و مصرف پایین برق در این چراغ ها سبب شده نه تنها برای مصارف عمومی بلکه در مصارف خصوصی نیز از آنها استفاده شود. درجه ضد آب بودن در این چراغ ها و شار نوری پروژکتورهای ضد آب متفاوت است و نوع آن بستگی به مکانی دارد که در آن مورد استفاده قرار می گیرد. شار نوری و یا میزان درجه نور در چراغ های ضد آب در درجات متفاوتی تولید می شود. استاندارد IP در چراغ های ضد آب از اهمیت بالایی برخوردار است.

شار نوری پروژکتورهای ضد آب چقدر است؟

برای دریافت قیمت و خرید انواع چراغ خیابانی آرورا با ما تماس بگیرید.

و در واقع میزان مقاومت این پروژکتور ها را در برابر گرد و غبار و باران و برف و در کل رطوبت نشان می دهد. پروژکتور هایی که برای فضای سبز و باغ و اماکن در محوطه باز مورد استفاده قرار می گیرد دارای شار نوری بالایی است و قادر است تا چندین متر آن طرف تر را روشن کند البته همانطور که گفتیم این چراغ ها در درجات متفاوتی وجود دارند و شما می توانید با توجه به نیاز خود به خرید این چراغ ها بپردازید. اماکن باز به دلیل اینکه بیشتر در معرض هوای بارانی و رطوبت و همچنین گرد و غبار هستند بنابراین در جه ip65 برای این مکان ها مناسب است، زیرا می تواند به صورت قابل توجهی از ورود رطوبت و گرد و غبار به داخل چراغ جلوگیری کند. 

برای اینکه بدانید تفاوت چراغ های خیابانی گازی و ال ای دی چیست این مطلب را مطالعه کنید.

از شار نوری پروژکتورهای ضد آب در خیابان ها نیز استفاده می شود، شار نوری در این نوع از چراغ ها نیز به صورت متعادل است زیرا این چراغ ها در فاصله های نزدیک به هم قرار دارند و می توانند به اندازه کافی نور را در فضا پخش کرده و خیابان را روشن کند. شار نوری پروژکتورهای ضد آب مورد استفاده در استخر ها نیز دارای ویژگی منحصر به فردی است و دارای درجه IP بالایی است زیرا این چراغ ها به طور کامل در آب قرار دارند و ذره ای از رطوبت در انها نفوذ نمی کند.

برای اینکه در مورد مزیت استفاده از چراغ خیابانی در نورپردازی شهری بیشتر بدانید می توانید این مطلب را مطالعه کنید. 

شار نوری پروژکتورهای ضد آب در این پروژکتورهای ضد آب نیز باید متناسب با محیطی که در آن قرار دارد باشد. البته از این چراغ ها بیشتر برای تزیین و زیبایی استفاده می شود. درجه ip68 مناسب برای چراغ های استخری می باشد. درجه IP65 مناسب برای وال واشر ال ای دی می باشد. والواشر ها به دلیل ظرافتی که در ساختار آنها وجود دارد مقاومتشان در برابر نفوذ آب و گرد و غبار کمتر از پرژکتورهای ال ای دی می باشد. 

برای اینکه بدانید دلیل چشمک زدن چراغ های خیابانی ال ای دی چیست این مطلب را مطالعه کنید.

معابر و محوطه های وسیع از جمله مکان هایی هستند که نیاز به شار نوری پروژکتورهای ضد آب و همچنین با شار نوری بالا هستند. یکدست بودن نور در این پروژکتور ها از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا باید نور به صورت یکسان در همه جا پخش شود و نباید قسمتی روشن و قسمتی دیگر تاریک باشد. پرژکتور های ال ای دی SMD این قابلیت را دارند تا نور را به صورت یکدست و با وضوح در فضا منتشر کنند. فراموش نشود که قبل از استفاده از شار نوری پروژکتورهای ضد آب باید چندین مورد در نظر گرفته شود: متراژ، فضا، کاربری و بودجه.

برای دیدن عوامل موثر بر طول عمر مفید چراغ های خیابانی این مطلب را مطالعه کنید.

شار نوری پروژکتورهای ضد آب

پروژکتور ها و شار نوری پروژکتورهای ضد آب در رنگ های متفاوتی تولید میشوند این رنگ ا عبارتند از آفتابی، مهتابی و طبیعی. هر کدام از این نور ها حس خاصی را به انسان القاء میکند. رنگ آفتابی فضا را دلپذیر تر و دوستانه تر جلوه می دهد. رنگ مهتابی به دلیل حس خیره کنندگی برای فضاهایی مثل بیمارستان و فضاهای امنیتی مناسب هستند. بعضی اوقات نیز به جای ترکیب دو رنگ نور آفتابی و مهتابی از یک رنگ ترکیبی ازاین دو رنگ استفاده می شود. این رنگ نور برای تمامی فضا ها مناسب است. 

حتما شنیده اید که مصرف برق چراغ های ال ای دی ضد آب کمتر از چراغ های التهابی می باشد. این چراغ های پر طرفدار و کم مصرف در درجه نور های متفاوتی از 30 وات، 50 وات، 100 وات، 200 وات در بازار یافت می شوند. زاویه تابش نیز نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید، اگر می خواهید شار نوری پروژکتورهای ضد آب پروژکتور فضای بیشتری را روشن کند باید زاویه تابش بزرگتری را انتخاب کنید. معمولا زاویه تابش مناسب برای پرژکتور ها 90 درجه می باشد. شار نوری پروژکتورهای ضد آب روشنایی مهر آفرین پارس در حال حاضر یکی از پرفروش ترین و باکیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین چراغ های ال ای دی می باشند.