انواع پروژکتور ورزشگاه

تماشای یک بازی هیجان انگیز در ورزشگاه ملزم به برقراری شرایط مطلوب است؛ نور، تهویه و دما نه تنها برای بازیکنانی که در حال بازی هستند پارامترهای مهم و موثری در نقش زدن نتیجه بازی است بلکه برای طرفداران تیم های ورزشی و تماشاگران نیز مولفه های مهمی محسوب می شوند.

نور ورزشگاه باید نه آنقدر زیاد باشد که چشم تماشاگران و بازیکنان را آزار دهد و نه آنقدر کم باشد که هیجان و جوشش را از بازی بگیرد. این نور نباید تولید گرمای بیش از حد نماید و منجر به بالا رفتن دمای ورزشگاه شود. به ویژه اگر بازی حساسی چون فوتبال در حال انجام باشد. از این رو طراحان باشگاه های ورزشی از پروژکتور ورزشگاه برای نورپردازی در زمین ورزش استفاده می کنند.

برای خرید انواع پروژکتور سقفی با ما تماس بگیرید.

پروژکتور ورزشگاه از نوع LED، SMD و COB نوعی پروژکتور کم مصرف با شار نوری بالا می باشد که نتیجه آن رقم خوردن بهره وری نوری بهینه می باشد. استفاده از انواع پروژکتور ورزشگاه کم مصرف در زمین های ورزشی به ویژه در زمین فوتبال از گرم شدن بیش از حد زمین بازی و بازیکنان جلوگیری می کند. این پروژکتورها دارای قابلیت تنظیم زاویه نور و شدت نورپردازی هستند و نور را با زاویه ای مناسب منتشر می کنند.

با این وجود انواع پروژکتور ورزشگاه در قالب پروژکتورهای متال هالید، بخار جیوه، منیزیم و بخار سدیم نیز به تولید می رسد که گرمای بیش از حدی تولید می کنند و مصرف برق بالایی دارند. این پروژکتورها که به پروژکتورهای گازی معروف هستند روی پایه ها به صورت تکی یا چندتایی نصب می شوند.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور خورشیدی با ما تماس بگیرید.

یکی از پرکاربردترین انواع پروژکتور ورزشگاه، برج نور استادیومی است. این پروژکتور پایه دار نور را تنها در یک جهت منتشر می کند و دارای انواع سبد ثابت و سبد متحرک می باشد. در نوع متحرک، سبد برج قابلیت جابجایی در راستای عمود را دارد بنابراین پروسه تعمیر و نگهداری پروژکتورها در سطح زمین انجام می شود. این در حالی است که برج نور ثابت، سبد برج قابلیت جابجایی ندارد و تعمیرات و تعویض پروژکتورها به کمک جرثقیل و بالابر در ارتفاع انجام می شود.

در برج نور استادیومی از تعداد مشخصی پروژکتور استفاده می شود. تعداد پروژکتورها به میزان نور مورد نیاز ورزشگاه، وسعت زمین و تعداد تماشاگران بستگی دارد. بسیار مهم است که در نصب انواع پروژکتور زمین فوتبال، طبق استانداردهای سازمان لیگ یا فیفا عمل شود. پروژکتور ورزشگاه باید طبق محاسبات نوری که توسط نرم افزارهای پیشرفته ای مانند Dialux انجام شده انتخاب شود.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور صنعتی با ما تماس بگیرید.

خرید پروژکتور ورزشگاه

هدف از خرید پروژکتور ورزشگاه نصب این پروژکتورها روی تیرهای اطراف زمین ورزش است. از این پروژکتورها در زمین فوتبال، زمین تنیس، زمین بسکتبال و زمین بدمینتون و زمین والیبال استفاده می شود. در تمامی استادیوم ها از پروژکتور زمین فوتبال استفاده می شود. در استادیوم های حرفه ای پروژکتور ورزشگاه را در ارتفاع 18 تا 40 متری از سطح زمین نصب می کنند در حالی که در زمین ورزش های عمومی ارتفاع نصب پروژکتور بین 8 تا 12 متری سطح زمین است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید انواع پروژکتور کم مصرف با ما تماس بگیرید.

به کمک پروژکتور ورزشگاه می توان هیجان بازی را دو چندان نمود، دید دقیقی برای داوران رقم زد، بهره وری بازیکنان را بالا برد و کیفیت نمایش را در تلویزیون ها ارتقا داد. نورپردازی در زمین ورزش می تواند حتی نتیجه بازی را تغییر دهد.

بسیار مهم است که در خرید پروژکتور ورزشگاه به یکنواخت بودن نور پروژکتورها و شاخص CRI توجه کنید. چنانچه نور ساطع شده از پروژکتور زمین فوتبال یکدست و یکپارچه نباشد منجر به عدم تمرکز و به هم ریختن بازیکنان می شود. آزرده شدن چشم تماشاچی ها و بازیکنان نیز از معضل های خرید پروژکتور ورزشگاه با نور خیره کننده است. بهره مندی از شاخص CRI بهینه موجب می شود تا رنگ ها زیر نور پروژکتور به شکل واقعی دیده شوند و این موضوع در زمین ورزش بسیار مهم است.

برای خرید انواع پروژکتور درختی با ما در تماس باشید.

یکی از نکات مهم در خرید پروژکتور ورزشگاه بهره مندی پروژکتور از رفلکتورهای مشبک و لنز می باشد. بدین سان می توان نور خیره کننده حاصل از بازتاب را کاهش داد. این موضوع در مورد پروژکتورهای استخر و زمین بسکتبال که دارای سطح درخشان و بازتابنده نور هستند بسیار مهم است.

دمای رنگ نور از دیگر پارامترهای موثر در خرید پروژکتور ورزشگاه می باشد. نور ورزشگاه نباید بسیار گرم و زننده یا بسیار سفید و درخشان باشد. نور پروژکتورها باید منتقل کننده حس هیجان و در عین حال راحتی باشند. 

توصیه می شود که در مورد میزان روشنایی یا همان بهره وری نوری در خرید پروژکتور زمین فوتبال دقیق عمل کنید. نور ساطع شده از پروژکتور ورزشگاه باید به قدری باشد که فواصل دور را روشن نماید و پوشش دهی خوبی در زمین ورزش داشته باشد. توجه به شار نوری، توان مصرفی، گازی یا کم مصرف بودن پروژکتورها  و درجه حفاظت آن ها از مهمترین پارامترها در خرید پروژکتور ورزشگاه می باشد.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور با ما تماس بگیرید.

کارشناسان ما در مجموعه روشنایی پارس شما را در راستای یک خرید موفقیت آمیز یاری خواهند نمود. کافیست برای خرید پروژکتور ورزشگاه و پروژکتور زمین فوتبال با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا از مشاوره های دقیق بهره مند شوید.

برای دریافت قیمت و خرید انواع چراغ پروژکتور با ما تماس بگیرید.

قیمت پروژکتور ورزشگاه

پروژکتور ورزشگاه معمولا پروژکتوری پر قدرت با میزان روشنایی بالا می باشد. پروژکتورهایی که در زمین فوتبال نصب می شوند باید دارای درجه حفاظت مطلوبی باشند. ضد آب بودن پروژکتورها و مقاومت بالای آن ها در برابر گرد و غبار و آلودگی از مهمترین موارد مهم در خرید پروژکتور زمین فوتبال می باشد که تاثیر مستقیم در قیمت پروژکتور ورزشگاه دارد.

نوع منبع نوری (منبع نوری گازی یا کم مصرف)، شاخص رنگ CRI، زاویه و شدت نورپردازی، میزان روشنایی یا بهره وری نوری، شار نوری، توان مصرفی، ولتاژ، فرکانس، نوع لنز، درجه حفاظت و برند تولیدی و کشور سازنده همگی در قیمت پروژکتور ورزشگاه تاثیرگذار هستند. جنس متریالی که در ساخت بدنه پروژکتور ورزشگاه استفاده می شود و نوع پوشش پروژکتورها نیز در این موضوع دخیل هستند.

۳ راه کار برای کم کردن هزینه برق در چراغ های خیابانی را در این مطلب مطالعه کنید.

قیمت پروژکتور ورزشگاه با توجه به استانداردهای تولید تعیین می شود. هر چه استانداردهای کیفی سطح بالاتری داشته باشند بی شک قیمت پروژکتور ورزشگاه نیز بالاتر خواهد رفت. به طور مثال پروژکتورهایی که در زمین های فوتبال جام جهانی نصب می شوند دارای استانداردهای فیفا هستند.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت پروژکتور ورزشگاه با کارشناسان روشنایی پارس تماس حاصل نمایید. متخصصین ما همزمان با ارائه مشاوره تخصصی، قیمت پروژکتور ورزشگاه را نیز به حضور شما عزیزان می رسانند.

برای اینکه بدانید جنس پایه چراغ خیابانی از چیست این مطلب را مطالعه کنید