نمایش 1–12 از 21 نتیجه

جهان را نمی توان بدون عنصر نور تصور کرد. این عنصر حیات بخش چه در هنگام روز و چه در ساعات شب باید حضوری بی وقفه و مداوم داشته باشد. چراغ پروژکتور تجهیزات روشنایی بسیار کاربردی هستند که از آن ها در فضای باز و سرپوشیده برای روشنایی بخشی به محیط استفاده می شود. این محیط می تواند یک باشگاه ورزشی یا زمین فوتبال باشد و یا یک خیابان در مرکز شهر. از پروژکتورها در فضاهای شهری، پارکینگ ها، محوطه ویلاها، پارک ها و بوستان ها استفاده می شود. نصب چراغ پروژکتور در مراکز شهری منجر به حفظ ایمنی، خلق زیبایی و امنیت برای عابران و سواره ها خواهد شد. تصور کنید اگر پروژکتورهای نورانی در زیرگذرها، تونل ها و بزرگراه ها نصب نمی شوند تا چه حد آمار حوادث بالا می رفت.

۳ راه کار برای کم کردن هزینه برق در چراغ های خیابانی را در این مطلب مطالعه کنید.

چراغ پروژکتور چیست؟

در واقع هدف از استفاده پروژکتور روشن نمودن یک منطقه وسیع است چرا که قدرت نورپردازی این تجهیزات بسیار بالاست. هرچند که انواع پروژکتور در ابعاد مختلف با توان نورپردازی های متفاوت به تولید میرسد اما این تجهیز اساسا با هدف نور پراکنی در محیط های گسترده طراحی می شود. از پروژکتور علاوه بر روشنایی فضای باز شهری برای روشنایی بخشیدن در فضاهایی مانند نمایشگاه ها، استادیوم ها، انبارها، محوطه کارخانه ها و سالن های ورزشی استفاده می شود.

پروژکتورها دارای توان های الکتریکی مختلفی هستند بنابراین نمی توان از همه آن ها انتظار یکسان در روشنایی بخشی داشت. تعداد LED های استفاده شده در پروژکتورها متفاوت است و میزان روشنایی بخشی آن ها بر حسب لومن بر وات تعیین می شود که این پارامتر نیز در مورد هر چراغ پروژکتور یک پارامتر اختصاصی بوده و تعیین کننده شعاع نورپردازی پروژکتور خواهد بود.

برای اینکه بدانید جنس پایه چراغ خیابانی از چیست این مطلب را مطالعه کنید

 یکی از مهمترین اهداف نصب چراغ پروژکتور ایجاد امنیت در یک منطقه است. مناطق شهری، پارک ها، بوستان ها و کوچه ها به امنیت نیاز دارند. زمانی که هنگامه شب فرا می رسد مناطق شهری در تاریکی مطلق فرو میروند و این وظیفه شهرداری است که در هر منطقه با نرخ روشنایی پایین اقدام به نصب چراغ پروژکتور نماید. اینگونه می تواند جلوی بروز حوادثی مانند سرقت را گرفتن و امنیت را برای عابرین تا حد زیادی برقرار نمود.

پروژکتورها دارای کاربرد وسیعی در حوزه نوپردازی های معمارانه دارند. این تجهیزات روشنایی قادر به ساطع نمودن نور در زوایای گوناگون با شدت متفاوت هستند. در نتیجه می توان فراز و فرودهای زیبایی را در نورپردازی ایجاد کرد که به خودی خود یک هنر در معماری است. بنابراین یکی از اهداف استفاده از چراغ پروژکتور را می توان خلق زیبایی های هنری پنداشت.

برای دانستن ارتفاع استاندارد چراغ خیابانی این مطلب را مطالعه کنید.

مجموعه روشنایی پارس با هدف ایمنی بخشی به معابر، خلق امنیت، ایجاد زیبایی هنری در معابر، خلق رفاه و آسایش عابرین و همچنین کمک به بهره وری مصرف انرژی اقدام به تولید و عرضه چراغ پروژکتور در انواع مختلف چراغ پروژکتور، پروژکتور درختی، پروژکتور ورزشی و پروژکتور سوله ای نموده است. شما می توانید با توجه به اهداف و بودجه ای که دارید اقدام به خرید چراغ پروژکتور از مجموعه روشنایی پارس با قیمتی بهینه و رقابتی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

انواع چراغ پروژکتور

پروژکتورها دارای انواع مختلفی هستند. کافیست به قصد خرید انواع پروژکتور یک جستجوی ساده انجام دهید تا با انواع مختلف از این چراغ ها روبرو شوید. چراغ پروژکتور می توان از نوع فلت، حبابی، مکعبی، دیواری، سقفی، درختی و وال واشر باشد. تنوع در ساختار و طراحی پروژکتورها موجب شده تا افراد بتوانند با توجه به نیازهای پروژه نورپردازی و معماری منطقه و اهداف نورپردازی اقدام به خرید چراغ پروژکتور مناسب نمایند.

انواع پروژکتورها می توانند دارای تعداد مختلفی LED باشند. این چراغ ها می توانند با یک LED طراحی شوند و یا ده ها LED در آن ها کار گذاشته شود. تعداد LED ها در چراغ پروژکتور منجر به تنوع در میزان روشنایی و زاویه نوردهی پروژکتور خواهد شد. در نتیجه شعاع نورپردازی انواع پروژکتور نیز متفاوت خواهد بود. البته این را هم نباید فراموش کرد که توان مصرفی پروژکتور نقش مهمی در میزان روشنایی و خروجی نور این چراغ دارا می باشد.

اگر میخواهید بدانید هر چراغ خیابانی LED چند متر را روشن می کند  این مطلب را مطالعه کنید.

پروژکتورها بر اساس منبع نوری به دسته های مختلفی از جمله پروژکتور SMD، پروژکتور LED و پروژکتور COB دسته بندی می شوند.

  • چراغ پروژکتور SMD

پروژکتورهای SMD را اغلب در فضاهای بسیار بزرگ استفاده می کنند. نورافکن هایی که دارای منبع نوری SMD هستند اغلب شعاع نورپردازی بسیار قدرتمندی دارند بنابراین از آن ها در استادیوم های بزرگ ورزشی و در بزرگراه ها استفاده می شود. این پروژکتورها هیچ گونه سایه روشنی ایجاد نمی کنند و نور تولید شده توسط آن ها همه جا را مانند روز روشن می نماید.

پروژکتورهای SMD معمولا دارای درجه حفاظت IP65 هستند بنابراین می توان آن ها را در معرض گرد و غبار و حتی رطوبت شدید نصب نمود. کم مصرف بودن چراغ پروژکتور SMD منجر به بهینگی این چراغ ها شده است. در بین انواع چراغ های پروژکتور، پروژکتور SMD دارای بیشترین میزان طول عمر می باشد. نور این چراغ ها به نور خورشید شباهت زیادی دارد و عاری از اشعه UV و مادون قرمز می باشد. این پروژکتورها قابلیت اتصال به منبع تغذیه 220 ولت را دارند.

برای دانستن نحوه محاسبه روشنایی معابر این مطلب را مطالعه کنید.

  • چراغ پروژکتور COB

پروژکتور COB را عمدتا زمانی که به نور متمرکز نیاز داریم باید خریداری کنیم. این پروژکتورها بر خلاف پروژکتور SMD قادر به تولید رنگ های متنوع نیستند. پروژکتور COB نسبت به پروژکتورهای SMD میزان روشنایی بیشتری بر حسب لومن بر وات ایجاد می کنند در حالی که گرمای تولید شده توسط آن ها نیز به مراتب بیشتر است.

  • چراغ پروژکتور LED

کیفیت بالای روشنایی تولید شده توسط پروژکتور LED از ویژگی های بارز این پروژکتور است. از جمله کاربردی ترین مصارف پروژکتور LED می توان به کاربرد آن در نمای سازه و محوطه ویلا و معماری سازه های مختلف اشاره کرد. پروژکتورهای LED شباهت زیادی به پروژکتورهای SMD دارند و نورپردازی توسط آن ها گسترده و همراه با تنوع رنگی بالایی می باشد. تنوع در سایز پروژکتور، بهره مندی از راندمان نوری عالی، بهینگی مصرف انرژی و مقاومت در برابر شرایط جوی نیز از ویژگی های بارز پروژکتور LED است.

برای اینکه بدانید کدام جنس چراغ خیابانی بهتر است به این مطلب مراجعه کنید.

خرید چراغ پروژکتور

اهداف مختلفی در پس خرید چراغ پروژکتور وجود دارد. روشنایی بخشیدن به خیابان، نمای سازه، نورپردازی های معمارانه، روشنایی محوطه کارگاه، نورپردازی حیاط، روشن سازی معابر، گذرگاه ها، خیابان ها، پارک ها، بوستان ها، استادیوم های ورزشی و پارکینگ ها و ورودی رستوران ها همگی از دلایل خرید پروژکتور می باشد. با این حال در زمان خرید چراغ پروژکتور باید به پارامترهای مختلفی توجه نمود.

یکی از مهمترین موارد در زمان خرید چراغ پروژکتور توجه به توان مصرفی، بهره وری انرژی، نوع منبع نوری، سطح انرژی مصرفی و میزان روشنایی و تعداد LED های چراغ پروژکتور می باشد. این موارد بی شک در هزینه های پرداختی بابت مصرف انرژی برق در آینده تاثیرگذار خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر هدفتان بهینگی مصرف برق است باید این پارامترها را به دقت انتخاب کنید.

برای دیدن عوامل موثر بر طول عمر مفید چراغ های خیابانی این مطلب را مطالعه کنید.

در خرید چراغ پروژکتور به میزان فوکوس نور و زاویه و شعاع نورپردازی توجه کنید. پروژکتور COB روشنایی بیشتری را در فواصل بالاتر به طور متمرکز ایجاد می کند. زاویه انتشار نور در این پروژکتورها کمتر است و مناسب برای روشنایی موضعی می باشند در حالی که پروژکتورهای SMD پرتو تابش وسیع تری دارند و زاویه تابش نور در آنها بالا است.

دمای رنگ مورد نظر از دیگر موارد مهم در زمان خرید چراغ پروژکتور است. پروژکتورهای SMD و LED رنگ های مختلفی را از خود ساطع می کنند. بنابراین در زمان خرید باید به دمای رنگ پروژکتور توجه کنید. شما می توانید اقدام به خرید چراغ پروژکتور با رنگ های نور سبز، سفید، زرد، آبی و قرمز نمایید. رنگ پروژکتور را با واحد کلوین مشخص می کنند.

برای اینکه بدانید دلیل چشمک زدن چراغ های خیابانی ال ای دی چیست این مطلب را مطالعه کنید.

زاویه تابش نور بر حسب درجه، شعاع نورپردازی، شدت نور، نوع رفلکتور، درجه حفاظت، نوع لنز و برند تولیدی نیز از جمله موارد قابل توجه در زمان خرید چراغ پروژکتور می باشد. شما باید دقت داشته باشید که این پارامترها در راستای برآورده سازی اهداف روشنایی شما باشد. به عنوان مثال روشنایی بخشی به یک باشگاه ورزشی یا سالن فوتبال نیازمند خرید چراغ پروژکتور متفاوتی از پروژکتور مورد نیاز برای روشنایی بخشی به فضای سبز ویلا می باشد.

DC یا AC بودن منبع ولتاژ نیز موضوع مهمی است که باید در زمان خرید چراغ پروژکتور به آن توجه شود. لازم به ذکر است که اغلب پروژکتورها در فضاهای شهری نصب می شوند بنابراین باید بتوانند با ولتاژ در حال نوسان بین 80 تا 265 ولت کار کنند. مستقیم یا متناوب بودن منبع ولتاژ و ولتاژ مورد نیاز برای عملکرد بهینه پروژکتور از موارد مهمی است که اگر در زمان خرید چراغ پروژکتور به آن بی توجه باشید مطمئنا دچار چالش خواهید شد.

برای اینکه در مورد مزیت استفاده از چراغ خیابانی در نورپردازی شهری بیشتر بدانید می توانید این مطلب را مطالعه کنید.

در خرید چراغ پروژکتور از درجه حفاظت نیز نباید غافل شد چرا که تاثیر مستقیم بر کیفیت و دوام پروژکتور دارد. پروژکتور باید در برابر باد، رطوبت، باران، برف و غبار مقاوم باشد در نتیجه IP پروژکتور باید مطلوب و بهینه باشد. پروژکتور IP65 مناسب برای فضای باز می باشد، پروژکتور IP66 در محیط های مرطوب، غبارآلود و مه گرفته مانند شمال عملکرد مطلوبی دارد، از پروژکتورهای IP67 و IP68 نیز برای نورپردازی زیر آب استفاده می شود.

خرید اینترنتی چراغ پروژکتور

مجموعه روشنایی پارس به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش اینترنتی انواع چراغ پروژکتور در ایران شناخته می شود. این مجموعه با سابقه درخشان در حوزه فروش انواع تجهیزات روشنایی، فروش پروژکتور را نیز در دسته بندی خدمات خود قرار داده است. مهمترین ویژگی کلیدی پروژکتورهای مجموعه ما طول عمر و دوام آن ها می باشد. بهینگی مصرف انرژی، تنوع در شدت و زاویه نورپردازی، بهینه بودن سطح مصرف انرژی و بالا بودن بهره وری نوری همه و همه از ویژگی های پروژکتورهای مجموعه روشنایی پارس می باشد.

شما می توانید با خرید اینترنتی چراغ پروژکتور از مجموعه روشنایی پارس فرصت به قیاس گذاشتن انواع چراغ های پروژکتور را داشته باشید. در نتیجه این امکان را دارید تا موفق به خرید بهترین چراغ پروژکتور متناسب با نیازهای پروژه گردید. کارشناسان ما قبل از خرید اینترنتی چراغ پروژکتور مشاوره رایگان در اختیار شما قرار خواهند داد تا بهترین انتخاب را انجام دهید. بهره مندی از ضمانت اصالت رایگان و ارسال سریع به تمام نقاط ایران از ویژگی های مثبت خرید اینترنتی چراغ پروژکتور از مجموعه روشنایی پارس می باشد.

برای اینکه بدانید تفاوت چراغ های خیابانی گازی و ال ای دی چیست این مطلب را مطالعه کنید.

قیمت چراغ پروژکتور

زمانی که نوبت به خرید چراغ پروژکتور می رسد با تنوع قیمتی بالایی در این عرصه مواجه خواهید شد. سر رشته تنوع قیمت چراغ پروژکتور را که بگیرید به نتایج جالبی خواهید رسید. تنوع در مولفه های ساخت و طراحی چراغ پروژکتور است که تنوع قیمت این محصول را موجب شده. در واقع قیمت چراغ پروژکتور را می توان متاثر از مولفه های مختلف دانست.

یکی از مهمترین مولفه های موثر در قیمت چراغ پروژکتور توان چراغ پروژکتور است. پروژکتورها دارای توان های خروجی متفاوتی هستند که بر حسب وات بیان می شود. یقینا هر چه توان خروجی یک پروژکتور بیشتر باشد میزان مصرف برق نیز توسط آن بیشتر خواهد بود. ولتاژ و فرکانس پروژکتور نیز عواملی هستند که در قیمت چراغ پروژکتور دخیل هستند. به همین دلیل در زمان خرید چراغ پروژکتور باید به این عوامل توجه نمایید.

برای دریافت قیمت و خرید انواع چراغ خیابانی آرورا با ما تماس بگیرید.

شعاع نورپردازی چراغ پروژکتور که در اصطلاح به آن میزان روشنایی می گویند بر حسب لومن بر وات تعیین می شود و قدرت نور پراکنی پروژکتور را تعیین می کند. هر چه میزان روشنایی بیشتر باید یقینا قیمت چراغ پروژکتور نیز بالاتر خواهد رفت. این مولفه به تعداد LED های استفاده شده در ساخت پروژکتور بستگی دارد. بالا رفتن تعداد LED بالا رفتن میزان روشنایی را در پی خواهد داشت که به افزایش قیمت چراغ پروژکتور دامن می زند.

نوع پایه، طراحی پروژکتور، جنس قاب و بدنه، طول عمر بر حسب ساعت، رده مصرف انرژی، جنس محافظ (شیشه و فلز) و درجه حفاظت نیز از جمله عواملی هستند که قیمت چراغ پروژکتور را تعیین می کنند. هر چه میزان مقاومت پروژکتور در شرایط نا به سامان جوی مانند گرد و غبار شدید، رطوبت و نوسانات دمایی بیشتر باشد مطمئنا قیمت چراغ پروژکتور نیز بالا خواهد رفت.

برای دریافت قیمت و خرید انواع چراغ خیابانی ژوپیتر با ما تماس بگیرید.

قابلیت تنظیم شدت نورپردازی، قابلیت تنظیم زاویه نورپردازی، نوع لنز، نوع منبع نوری (LED، COB، SMD یا خورشیدی) و وزن بدنه همگی از عوامل تاثیر گذار در قیمت پروژکتور هستند. علاوه بر این ها برند و کشور سازنده نیز تاثیر خاص خود را در این قیمت گذاری اعمال می کنند. لازم به ذکر است که پروژکتور COB معمولا قیمت بیشتری نسبت به SMD ها دارد. از طرفی اگر منبع نور گازی باشد قیمت چراغ پروژکتور کمتر خواهد شد.

مجموعه روشنایی پارس با هدف ارائه بهترین کیفیت و اقتصادی ترین قیمت در بازار کنونی، پا در مسیر برداشتن قدم های سازنده برای خدمت رسانی به فعالان عرصه نور و روشنایی داشته است. شما می توانید برای خرید چراغ پروژکتور و استعلام قیمت چراغ پروژکتور با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا از جدیدترین قیمت های روز مطلع شوید.

برای دانستن طرز کار چراغ های خیابانی خورشیدی این مطلب را مطالعه کنید.