پروژکتور ال ای دی چیست؟

پروژکتور ال ای دی امروزه بسیار کاربرد دارد. بدون حضور عنصر نور زندگی ممکن نیست. نور و روشنایی روز، زندگی بخش است با این حال عمر آن کوتاه است و در ساعات پایانی روز به انتها می رسد. اختراع لامپ های روشنایی از همین ایده سرچشمه گرفت. استفاده از لامپ های روشنایی منجر به تحولی عظیم در زندگی بشر شد با این حال بشر همواره در حال بهبود دادن ایده های قدیمی و رفع نواقص و ایرادات اختراعات کهنه است.

برای خرید انواع پروژکتور ورزشگاه با ما در تماس باشید.

لامپ های پر مصرف سنتی چیزی جز هزینه های گزاف برق و گرمای بی وقفه تولید نمی کردند. هر چند که هدف از خلق آن ها تولید روشنایی بود با این حال آسیب رساندن به محیط زیست، تولید گرمای بیش از حد، عمر کوتاه، تولید گازهای سمی و مصرف بالای انرژی برق از جمله نقاط ضعف آن ها بود. این بود که لامپهای ال ای دی پا به عرصه گذاشتند. استفاده از تکنولوژی ال ای دی به شکل ویژه در ساخت پروژکتورها مورد توجه قرار گرفت. این شد که پروژکتور ال ای دی به تولید رسید.

برای خرید انواع پروژکتور سقفی با ما تماس بگیرید.

پروژکتور ال ای دی یک جایگزین عالی برای پروژکتورهای قدیمی و سنتی پر مصرف می باشد که صرفه 85 درصدی در مصرف برق را رقم می زند. این پروژکتور دارای بهره وری نوری بسیار مطلوبی می باشد و در عین حال عمر مفید بالایی دارد. عدم استفاده از گازهای آسیب رسان به محیط زیست در تولید پروژکتور ال ای دی منجر به کاهش گرمای تولیدی توسط این پروژکتور شده است. پروژکتور ال ای دی دارای انواع مختلفی از جمله پروژکتور SMD و پروژکتور COB می باشد.

بالا بودن راندمان پروژکتور ال ای دی یکی از ویژگی های کلیدی این پروژکتور است. پروژکتور ال ای دی را می توان دقیقا نقطه مقابل پروژکتورهای گازی همچون پروژکتور متال هالید، بخار سدیم و بخار جیوه قرار داد. این پروژکتور با کاهش مصرف انرژی کمک بزرگی به صرفه اقتصادی می کند. از طرفی دیگر خبری از گرمای آزار دهنده توسط این پروژکتور نیست.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور خورشیدی با ما تماس بگیرید.

پروژکتور ال ای دی را می توان در انواع باشگاه های ورزشی، فروشگاه ها، کارخانه های صنعتی، باغ ها، محوطه ویلاها، پارک ها و بوستان ها، ادارات، بیمارستان ها، پیاده روها، خیابان ها، جاده ها، زیرگذرها، تالارها و دانشگاه ها و سالن های اجتماعات و اتاق های کنفرانس نصب نمود. پروژکتور ال ای دی یک انتخاب مناسب برای نور پراکنی در محیط های وسیع می باشد.

به موجب استفاده از پروژکتور ال ای دی خیابانی می توان ایمنی و امنیت را در یک منطقه برقرار نمود. شهرداری ها بزرگترین متقاضیان برای رقم زدن صرفه اقتصادی در مصرف انرژی هستند. از این رو پروژکتور ال ای دی خیابانی نرخ فروش بسیار خوبی در بین تمامی پروژکتورهای ال ای دی دارد.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور صنعتی با ما تماس بگیرید.

انواع پروژکتور ال ای دی

زمانی که قصد خرید پروژکتور ال ای دی می کنید باید مشخص کنید که چه نوع از پروژکتورهای ال ای دی را مد نظر دارید.

پروژکتور ال ای دی دارای انواع مختلفی از جمله پروژکتور خیابانی، پروژکتور صنعتی یا سوله ای، پروژکتور سقفی، پروژکتور دیواری، پروژکتور حبابی، پروژکتور خطی یا جت لایت، پروژکتور درختی و پروژکتورهای توکار می شود که به شکل پنلی به فروش می رسند و قابلیت تعبیه درون استخر، کف محوطه و فضای سبز را دارند. شما همچنین می توانید برای نورپردازی نمای سازه از پروژکتور ال ای دی وال واشر استفاده کنید. همانطور که می بینید انواع پروژکتور ال ای دی از لحاظ طراحی در بازار وجود دارد. این تنوع در طراحی منجر به تنوع در کاربرد پروژکتورهای LED شده و بالعکس.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید انواع پروژکتور کم مصرف با ما تماس بگیرید.

انواع پروژکتور ال ای دی را از لحاظ منبع نوری نیز می توان تقسیم بندی نمود. پروژکتورهای LED دارای منبع نوری LED، SMD و COB هستند. این سه منبع نوری از لحاظ میزان مصرف انرژی، شدت نورپردازی، دمای رنگی، تعداد LED های استفاده شده در پروژکتور و نوع هیت سینک متفاوت هستند.

پروژکتور ال ای دی LED دارای کمترین میزان مصرف انرژی بوده و به طور آنی روشن می شود. این پروژکتورها بیش از 10 سال عمر مفید دارند و برای مکان های سرپوشیده مناسب می باشند.

 پروژکتورهای LED از نوع سی او بی دارای نوری متمرکز هستند و قادر به نورپراکنی در فواصل دور می باشند. شار نوری این پروژکتورها بر حسب لومن بالاتر از پروژکتورهای اس ام دی است. این پروژکتورها تنوع رنگی ندارند و تنها رنگ های سفید و زرد را پوشش می دهند.

برای خرید انواع پروژکتور درختی با ما در تماس باشید.

از پروژکتور LED اس ام دی در محیط هایی که قصد نورپراکنی بالا وجود دارد استفاده می شود. این پروژکتورها نور را کاملا پخش می کنند و دارای تنوع رنگی هستند. پروژکتور اس ام دی دارای بازده نوری بالایی می باشد و گرمای کمتری تولید می کند. بدان معنا که به ازای تولید شار یکسان توان مصرفی کمتری دارد.

شما می توانید از پروژکتور ال ای دی هوشمند استفاده کنید که دارای ریموت کنترل بوده و امکان تنظیم شدت نور، رنگ نور و زاویه نور به کمک ریموت و یا از طریق گوشی همراه مقدور است. روشن و خاموش کردن این پروژکتورها به کمک کنترل از راه دور صورت می پذیرد.

برای خرید انواع پروژکتور درختی با ما در تماس باشید.

خرید پروژکتور ال ای دی

خرید پروژکتور ال ای دی به منزله یک سرمایه گذاری بلندمدت است. پروژکتور LED دارای طول عمر بالایی می باشد بنابراین دچار سوختن و اتصالی نخواهد شد. این پروژکتورها طبق استانداردهای کیفی الکتریکال به تولید می رسند و دارای گواهی های تایید کیفیت هستند. از طرفی خرید پروژکتور ال ای دی منجر به حفظ منابع محدود پذیر و صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد.

این روزها که آب سدها به دلیل بحران کم آبی در حال کاهش است، تولید برق نیز با چالش مواجه شده است. به همین دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی جزو اولویت های دولت ها می باشد. با خرید پروژکتور ال ای دی نه تنها به صرفه جویی در مصرف برق کمک خواهد شد بلکه آسیب های وارده به طبیعت نیز به حداقل می رسد. حفاظت از محیط زیست یکی از رسالت های پروژکتور LED است. گرم شدن کره زمین به دلیل تولید گازهای مضر روز به روز بحران را تشدید می کند. با خرید پروژکتور ال ای دی می توانید به کاهش گرما و کاهش گازهای آسیب رسان به محیط زیست کمک کنید.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور با ما تماس بگیرید.

بسیار مهم است که در خرید پروژکتور ال ای دی به نوع کاربرد آن توجه داشته باشید. پروژکتور LED دارای انواع مختلفی از جمله پروژکتور LED دیواری، درختی، جت لایت، صنعتی، سقفی، وال واشر، پایه دار، مکعبی، حبابی و پنلی می باشد. شما می توانید پروژکتور LED را به صوت روکار یا توکار نصب نمایید. بنابراین قبل از خرید پروژکتور ال ای دی در مورد نوع پروژکتور مشاوره دریافت کنید.

زاویه تابش نور توسط پروژکتور ال ای دی از مهمترین موارد قابل توجه در خرید پروژکتور ال ای دی است. پروژکتورهای SMD دارای زاویه تابش وسیع تری هستند در حالی که پروژکتورهای COB زاویه تابش کوچکتری دارند و قادر به روشن نمودن فواصل دور هستند. توصیه ما به شما این است که اگر قصد نصب پروژکتور ال ای دی در ارتفاع پایین را دارید و می خواهید محوطه وسیعی را پوشش دهی کنید پروژکتور LED با زاویه تابش بیش از 90 درجه خریداری کنید و اگر قصد نصب پروژکتور ال ای دی در ارتفاع بالا را دارید و هدف روشن نمودن منطقه ای به طور متمرکز در فاصله دور می باشد، پروژکتور LED با زاویه کمتر از 90 مناسب است.

۳ راه کار برای کم کردن هزینه برق در چراغ های خیابانی را در این مطلب مطالعه کنید.

پرژکتورهای LED قادر به نور پاشیدن در رنگ های مختلف هستند. چنانچه اقدام به خرید پروژکتور ال ای دی از نوع RGB نمایید می توانید از قابلیت کنترل رنگ استفاده کنید. این پروژکتورها عمدتا مناسب فضای سبز، پارک ها، حاشیه درختان پیاده رو و محوطه ویلاها هستند. با این حال می توانید پروژکتور ال ای دی خیابانی را در رنگ های آفتابی و مهتابی تهیه کنید.

در واقع برای تعیین رنگ نور ال ای دی باید به پارامتری به نام دمای رنگ توجه کنید که بر حسب کلوین مشخص می شود. پروژکتور ال ای دی با دمای رنگ بالا نور سفید و روشن از خود ساطع می کند و با دمای رنگ پایین نور زرد منتشر می نماید.

چنانچه قصدتان خرید پروژکتور ال ای دی برای محیطی چون محیط کار، کارگاه صنعتی، کارخانه، فروشگاه و اتاق سمینار می باشد دمای رنگ 4000 مناسب است. با این حال اگر هدف خرید پروژکتور ال ای دی خیابانی باشد بهتر است دمای رنگی پروژکتور بیش از 5000 باشد تا امنیت به دلیل روشنایی و وضوح بالای نور برقرار گردد.

نکته مهمی که باید در خرید پروژکتور ال ای دی بدان توجه شود درجه حفاظت پروژکتور با توجه به منطقه نصب است. محیط هایی که دارای رطوبت بالا هستند و یا گرد و غبار و آلاینده در آن ها زیاد است باید درجه حفاظت مطلوبی داشته باشند. اغلب پروژکتورهای LED بازار با درجه حفاظت IP65، IP66، IP67 و IP68 به فروش می رسند. نصب پروژکتور ال ای دی در محیط های بیرونی به ویژه در استخر و باغچه به درجه حفاظت بالا نیاز دارد.

برای اینکه بدانید جنس پایه چراغ خیابانی از چیست این مطلب را مطالعه کنید

توضیح می کنیم که قبل از خرید پروژکتور ال ای دی حتما از مشاورین و کارشناسان خبره کمک بگیرید. مشاورین مجموعه روشنایی پارس با دارا بودن دانش کافی در حوزه تجهیزات روشنایی شما را در راستای یک خرید موفقیت آمیز هدایت خواهند کرد.

خرید اینترنتی پروژکتور ال ای دی

پروژکتور ال ای دی باید دارای درایور مرغوب باشد تا بخش زیادی از انرژی را به نور و مابقی را به گرما تبدیل کند. با کیفیت بودن درایور منجر به افزایش بهره وری و راندمان شده و از چشمک زدن و سوختن پروژکتور جلوگیری می کند. هر چند که هیت سینک نیز نقش مهمی در کاهش گرمای تولیدی دارد. چنانچه هیت سینک پروژکتور ال ای دی از جنس آلومینیوم باشد می توانید از بابت دفع حداکثری گرما خیالی آسوده داشته باشید. این موضوع منجر به کاهش وزن پروژکتور نیز خواهد شد.

توجه به این نکات مهم در زمان خرید پروژکتور ال ای دی شما را به سمت یک خرید موفقیت آمیز هدایت می کند. با این حال اغلب فروشندگان در زمان فروش پروژکتور LED سخنی از این موارد به میان نمی آورند. در نتیجه ممکن است خریداران در خرید پروژکتور ال ای دی با چالش مواجه شوند و از یک خرید بهینه باز بمانند.

ما درمجموعه روشنایی پارس شرایط را برای خرید اینترنتی پروژکتور ال ای دی برای شما عزیزان فراهم آورده ایم. شما می توانید قبل از خرید پروژکتور LED اقدام به بررسی ویژگی ها و قابلیت های پروژکتور نمایید و مناسب ترین گزینه را با توجه به نوع کاربرد پروژکتور برگزینید.

برای دانستن ارتفاع استاندارد چراغ خیابانی این مطلب را مطالعه کنید.

با این حال اگر نیاز به مشاوره داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا به طور رایگان از راهنمایی های تخصصی متخصصین ما بهره مند شوید. بهره مندی از ضمانت اصالت و ارسال سریع به تمام نقاط کشور از مزایای خرید پروژکتور ال ای دی از مجموعه روشنایی پارس می باشد.

قیمت پروژکتور ال ای دی

زمانی که نوبت به خرید پروژکتور LED می رسد، قیمت پروژکتور به عنوان یکی از اولین مولفه های مهم مطرح می شود. قیمت پروژکتور ال ای دی نه یک نرخ ثابت بلکه یک بازه را شامل می شود. در واقع با تغییر هر کدام از مولفه های مربوط به پروژکتور ال ای دی، قیمت آن نیز دستخوش تغییر خواهد شد.

یکی از مهمترین مولفه های موثر در قیمت پروژکتور ال ای دی نوع پروژکتور است. انواع پروژکتورهای باشگاهی، سوله ای (صنعتی)، حبابی، خیابانی، جت لایت، درختی، وال واشر و پایه دار در بازار عرضه می شوند که دارای طراحی مختص به خود هستند.

از دیگر موارد مهم و موثر روی قیمت پروژکتور ال ای دی، شار نوری، میزان روشنایی، بهره وری نوری یا شعاع و شدت نورپردازی است. میزان روشنایی بر حسب لومن بر وات عنوان می شود و هر چه بیشتر باشد یعنی پروژکتور ال ای دی قادر به روشن ساخت شعاع بیشتری از محدوده می باشد. توصیه می شود که برای فضاهای بسته اقدام به خرید پروژکتور ال ای دی با شار نوری کمتری نمایید چرا که ممکن است به چشم آسیب وارد کند.

اگر میخواهید بدانید هر چراغ خیابانی LED چند متر را روشن می کند  این مطلب را مطالعه کنید.

طول عمر پروژکتور که بر حسب ساعت بیان می شود پارامتری موثر در قیمت پروژکتور ال ای دی می باشد. این مدت زمان به کیفیت قطعات استفاده شده در ساخت پروژکتور بستگی دارد. منبع نوری (COB یا SMD)، درجه حفاظت پروژکتور، تعداد LED، کیفیت درایور و هیت سینک، نوع لنز، جنس بدنه، توان مصرفی، ولتاژ و فرکانس، شاخص CRI، دمای رنگ و نوع منبع تغذیه (DC یا AC) نیز همگی عواملی موثر در قیمت پروژکتور ال ای دی هستند. بعلاوه اینکه هر برند تولیدی سیاست های خاص خود را در قیمتگذاری پروژکتور ال ای دی اعمال می کند. بنابراین تنوع قیمت بین برندهای مختلف امری طبیعی است.

شما می توانید برای خرید پروژکتور ال ای دی خیابانی با کارشناسان مجموعه روشنایی پارس تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما نه تنها شما را در انتخاب پروژکتور یاری می کنند بلکه جدیدترین قیمت ها را در اختیار شما خواهند گذاشت. بنابراین همین حالا با کارشناسان روشنایی پارس تماس بگیرید.

برای دانستن نحوه محاسبه روشنایی معابر این مطلب را مطالعه کنید.