انواع پروژکتور سقفی

از جمله قدیمی ترین و متداول ترین شیوه های نورپردازی، نورپردازی در سقف است. این را می توان از نصب اولین چراغ ها که چراغ های سقفی و لوسترها بودند متوجه شد. نورپردازی در ارتفاع بالا منجر به پخش روشنایی در شعاع وسیع می شود. به همین دلیل نورپردازی در سقف برای محیط هایی که به روشنایی گسترده نیاز دارند بسیار مناسب است. نورپردازی در سقف را معمولا در باشگاه ها، تالارها، ورزشگاه ها، کارخانه ها و محیط های صنعتی، سالن های اجتماعات دانشگاه ها، اتاق سمینار ادارات و فروشگاه ها اجرا می کنند. بدین منظور از پروژکتور سقفی که یکی از متداول ترین تجهیزات روشنایی می باشد استفاده می شود.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور خورشیدی با ما تماس بگیرید.

پروژکتور سقفی دارای انواع مختلفی می باشد. این پروژکتورها را در انواع پنلی، حبابی و مکعبی به صورت پایه دار و توکار در سقف  نصب می کنند. در واقع نوع پروژکتور سقفی انتخاب به معماری فضا، میزان روشنایی مورد نیاز و زاویه نورپردازی بستگی دارد. انواع پروژکتور های سقفی دارای رنگ بندی های مختلفی از لحاظ رنگ نور ساطع شده هستند. بنابراین می توان ترکیبی از رنگ های مهتابی و آفتابی را خریداری نمود تا توازن مناسبی در فضا برقرار شود.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور صنعتی با ما تماس بگیرید.

از آنجایی که پروژکتورهای سقفی اغلب با هدف نورپراکنی در گستره وسیع طراحی و تولید می شوند در آن ها از منبع نور SMD استفاده می شود که هم تنوع رنگی بالایی دارد و هم اقتصادی و بهینه است. پروژکتور های سقفی از نوع SMD دارای شعاع نورپردازی وسیعی می باشند و به علت تعداد بالای LED های استفاده شده در یک پنل نور را به شکل پراکنده توزیع می کند. با این حال انواع پروژکتور سقفی COB نیز در بازار وجود دارد که در آن ها یک منبع نوری قوی با نورپردازی متمرکز و قدرت پوشش دهی فاصله های دور تعبیه شده است.

انواع پروژکتور های سقفی پایه دار را می توان در زوایای مختلف سقف نصب نمود. این پروژکتورها قابلیت نصب شده در گوشه های سقف را دارند. بنابراین نور ساطع شده از آن ها به خوبی محدوده وسیعی را روشن می نماید. هر چند که پروژکتورهای سقفی از نوع توکار نیز دارای پخش نور بسیار خوبی هستند با این حال امکان زاویه دهی آنها وجود ندارد چرا که درون سقف نصب می شوند. هر دو نوع از پروژکتورهای سقفی دارای کاربرد مطلوبی هستند و در ادارات، مدارس، دانشگاه ها، کارخانه ها و فروشگاه ها نصب می شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید انواع پروژکتور کم مصرف با ما تماس بگیرید.

خرید پروژکتور سقفی

پروژکتور سقفی با هدف روشنایی بخشی به محدوده وسیعی از فضا در محیط های مختلف نصب می شود. در زمان خرید پروژکتور های سقفی باید به نوع کاربرد پروژکتور توجه داشت. پروژکتورهای سقفی را اغلب در دانشگاه ها، کارخانه های صنعتی، کارگاه ها، فروشگاه ها، مراکز تجاری، مراکز اداری، باشگاه ها، ورزشگاه ها و حتی محیط های باز نصب می کنند. از پروژکتور سقفی می توان در فضای باز نیز استفاده نمود. با این تفاوت که تنها نمونه های پایه دار پروژکتور های سقفی قابل استفاده در محیط باز هستند.

برای خرید انواع پروژکتور درختی با ما در تماس باشید.

بسیار مهم است که در زمان خرید پروژکتور سقفی به توان مصرفی پروژکتور دقت کنید. اگر می خواهید پروژکتور سقفی بهینه را بشناسید باید دست به خرید پروژکتور های سقفی با بهره وری و شار نوری بالا اما توان مصرفی پایین بزنید. در واقع پروژکتور های سقفی باید دارای میزان مصرف انرژی بهینه ای باشند و سطح مصرف انرژی مطلوبی داشته باشند در حال که بهره وری نوری آن بالاست.

زاویه تابش نور، دمای رنگی نور، شاخص CRI، درجه حفاظت، دمای کارکرد، جنس قاب و وزن پروژکتور نیز از مهمترین مواردی است که در زمان خرید پروژکتور سقفی باید بدان توجه شود. اگر قصد دارید پروژکتورهای سقفی را در محیط های بیرونی و یا محیطی با درصد رطوبت بالا و محیطی پر گرد و غبار نصب کنید باید اقدام به خرید پروژکتور سقفی با درجه حفاظت قوی نمایید.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور با ما تماس بگیرید.

هر چه زاویه تابش نور توسط پروژکتور سقفی وسیع تر باشد گستره بزرگتری را پوشش دهی خواهد کرد. بنابراین اگر قصد دارید پروژکتور سقفی را در مکانی با متراژ بالا نصب کنید باید اقدام به خرید نمونه ای با شار نوری بالا و زاویه نورپردازی وسیع نمایید. پروژکتور های سقفی با منبع نوری COB معمولا جهت نورپردازی های متمرکز در فاصله های دور استفاده می شوند. در خرید پروژکتور سقفی همچنین می توانید سلیقه شخصی تان و نیاز مجموعه را به رنگ های متنوع برآورده نمایید.

۳ راه کار برای کم کردن هزینه برق در چراغ های خیابانی را در این مطلب مطالعه کنید.

قیمت پروژکتور سقفی

پروژکتورهای سقفی عناصر جدایی ناپیر در معماری هستند. به ویژه اگر معماری مکان های مانند فروشگاه، اتاق های سمینار، اتاق های کنفرانس، دانشگاه ها، سازمان ها، مراکز ورزشی و تالارها مد نظر باشد. این عناصر نورپردازی های دارای قیمت های متنوعی نیز می باشند. قیمت پروژکتور سقفی به نوع پروژکتور بستگی دارد. پروژکتورهای سقفی دارای انواع پایه دار، توکار، مکعبی، وال واشر، پنلی و حبابی هستند. با این وجود قیمت پروژکتور سقفی از سایر موارد نیز تاثیر می پذیرد.

برای اینکه بدانید جنس پایه چراغ خیابانی از چیست این مطلب را مطالعه کنید

توان مصرفی، ولتاژ مصرفی پروژکتور، فرکانس، توان مصرفی، شاخص CRI، دمای رنگ، دمای کارکرد، سطح مصرف انرژی و نوع لنز مگی در قیمت پروژکتور سقفی تاثیرگذار هستند. بنابراین زمانی که قصد خرید پروژکتور سقفی را کردرد باید نگاه دقیقی به لیست ویژگی های پروژکتور بیندازید. هر کدام از این ویژگی ها تاثیر خود را در قیمت پروژکتور سقفی می گذارد.

به عنوان مثال منبع نوری پروژکتور سقفی عاملی مهم در تعیین قیمت این محصول است. منبع نور SMD، COB و LED منابع نوری مختلفی هستند که در تولید پروژکتور سقفی از آن ها استفاده می شود. پروژکتور سقفی COB دارای قیمت بیشتری می باشد چرا که میزان روشنایی بیشتری بر حسب لومن بر وات تولید می کند

برای دانستن ارتفاع استاندارد چراغ خیابانی این مطلب را مطالعه کنید.

درجه حفاظت پروژکتور سقفی نیز عاملی تعیین کننده در قیمت پروژکتور سقفی است. پروژکتورهای سقفی ضد آب با درجه حفاظت بالا و پروژکتورهایی که در برابر غبار و آلودگی مقاومت بیشتری دارند از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. جنس قاب بدنه،  وزن پروژکتور، گرمای تولید شده توسط پروژکتور سقفی و تعداد LED های استفاده شده در پروژکتور را نیز می توان به عنوان عوامل موثر در قیمت این محصول قلمداد کرد.

شما می توانید برای خرید پروژکتور سقفی و استعلام قیمت این محصول با کارشناسان مجموعه روشنایی پارس در تماس باشید. کارشناسان ما شما را از جدیدترین قیمت ها مطلع خواهند ساخت.

اگر میخواهید بدانید هر چراغ خیابانی LED چند متر را روشن می کند  این مطلب را مطالعه کنید.