انواع پروژکتور کم مصرف

این روزها هیچ دغدغه ای به اندازه بهینه سازی مصرف انرژی ذهن بشر را مشغول نکرده است. بالا بردن بهره وری در عین مصرف بهینه انرژی چیزی ست که اغلب مهندسین و محققان به دنبال آن هستند. این موضوع زمانی که پای نور و روشنایی به میان می آید به مسئله بحرانی تری تبدیل می شود. قطعی بی وقفه برق در سال های اخیر نشان از بحرانی دارد که همچون گردابی ما را احاطه کرده است و کنون در میانه آن دست و پا می زنیم.

چنانچه به موقع برای نجات تلاش نکنیم مطمئنا زیان های سنگینی را متحمل خواهیم شد. فرهنگ سازی برای مصرف برق یکی از راه های بهینه سازی است که به سال ها زمان نیاز دارد. از این رو صنایع تولید تجهیزات کم مصرف در حال رشد و توسعه هستند چرا که بدین طریق می توان با سرعت بیشتری جلوی مصرف بی وقفه انرژی برق را گرفت.

برای خرید انواع پروژکتور درختی با ما در تماس باشید.

یکی از مهمترین تجهیزات کم مصرف در این راستا پروژکتور کم مصرف است. پروژکتورها به تولید گرمای بی اندازه و مصرف برق بالا معروف هستند. تا جایی که اغلب ما در زمان نشستن در سالن های مطالعه، تالارها، اتاق های کنفرانس و یا ورزشگاه ها سراغ نقاطی می رویم که در معرض این تجهیزات روشنایی قرار نداشته باشند. اما دوران استفاده از پروژکتورهای پر مصرف که قاتلان اصلی انرژی بودند به پایان رسیده است.

برای دریافت قیمت و خرید انواع پروژکتور با ما تماس بگیرید.

امروزه روز از انواع پروژکتور کم مصرف در مکان های مختلف استفاده می شود. فروشگاه ها، مکان های صنعتی، باشگاه های ورزشی، سالن های مطالعه، پارکینگ ها، ادارات، دانشگاه ها و تالارها جزو فضاهای داخلی هستند که انواع پروژکتور کم مصرف در قالب پروژکتورهای سقفی، دیواری، حبابی، مکعبی، وال واشر و پنلی در آن ها استفاده می شود.

پروژکتورهای کم مصرف در معابر، پارک ها، بوستان ها، محوطه ویلا، محوطه کارگاه های صنعتی، باغ و فضای سبز نیز استفاده می شوند. پروژکتورهای درختی نمونه ای از انواع پروژکتور کم مصرف هستند که در معابر در حاشیه درختان نصب می شوند و نور زیبایی به زگ های مختلف از خود ساطع می کنند. پروژکتورهای توکار از نوع دفنی نیز کاربرد زیادی در زیباسازی معماری شهری دارند. به طور کلی انواع پروژکتور کم مصرف در قالب پروژکتورهای پایه دار روکار و پروژکتورهای توکار و مخفی در مکان های مختلف نصب می شوند.

۳ راه کار برای کم کردن هزینه برق در چراغ های خیابانی را در این مطلب مطالعه کنید.

انواع پروژکتور کم مصرف از لحاظ منبع نوری دارای نمونه های مختلف هستند. در پروژکتورهای کم مصرف به جای منابع گازی که منابعی منسوخ شده هستند از منابع نوری LED، SMD و COB استفاده می شود که همگی کم مصرف هستند و بهره وری نوری مطلوبی دارند. با این حال پروژکتور کم مصرف SMD دارای مصرف انرژی کمتری می باشد. از طرفی تنوع رنگی بالاتری را در نورهای پروژکتور کم مصرف SMD شاهد هستیم که به زیبایی های نوری نورپردازی کمک می کند.

برای اینکه بدانید جنس پایه چراغ خیابانی از چیست این مطلب را مطالعه کنید

خرید پروژکتور کم مصرف

پروژکتورهای کم مصرف دارای منابع نوری با توان مصرفی پایین و بهره وری نوری بالا هستند. پروژکتورهای SMD و COB قادر به تولید روشنایی بالایی هستند. با این حال گرمای تولید شده توسط پروژکتور کم مصرف COB بیشتر است چرا که این پروژکتورها روشنایی بیشتری بر حسب لومن بر وات تولید می کنند و نور ساطع شده توسط آن ها به طور متمرکز می باشد.

در خرید پروژکتور کم مصرف باید به نوع کاربرد پروژکتور توجه کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید فضای وسیعی را پوشش دهی نوری نمایید باید اقدام به خرید پروژکتور کم مصرف SMD کنید. این پروژکتورها دارای بهره وری بالایی هستند و نور تولید شده توسط آن ها فاقد اشعه UV و مادون قرمز می باشد. در حالی که اگر هدف ایجاد روشنایی در فواصل دور با قدرت روشنایی بالا به شکل متمرکز باشد خرید پروژکتور کم مصرف COB توصیه می شود.

برای دانستن ارتفاع استاندارد چراغ خیابانی این مطلب را مطالعه کنید.

انواع پروژکتور کم مصرف دارای توان مصرفی مختلف، ولتاژ مصرفی متنوع و فرکانس های گوناگون هستند. با خرید پروژکتور کم مصرف LED و SMD می توانید از تنوع بالایی در دمای رنگ بهره مند شوید. این پروژکتورهای کم مصرف تنوع رنگی بالایی در نور ساطع شده ایجاد می کنند. این در حالی است که پروژکتورهای کم مصرف COB تنها نور سفید و آفتابی تولید می کنند . تک رنگ هستند.

توجه به درجه حفاظت پروژکتور کم مصرف، جنس محافظ، نوع لنز، زاویه دهی نور، ظاهر پروژکتور، نوع منبع نوری، شار نوری، میزان روشنایی، شاخص CRI و میزان گرمای تولید شده توسط پروژکتور از مهمترین پارامترهای خرید پروژکتور کم مصرف است. شما باید همچنین به طول عمر پروژکتور و قابلیت تنظیم شدت و زاویه نورپردازی توجه کنید. پروژکتورهای کم مصرف که دارای منبع نوری خورشیدی هستند تقریبا هیچ هزینه ای به شما بابت مصرفی انرژی اعمال نمی کنند. با این حال استفاده از این پروژکتورها تنها در فضای باز و مناطقی که تابش آفتاب به شکل وسیع رخ می دهد منطقی است.

اگر میخواهید بدانید هر چراغ خیابانی LED چند متر را روشن می کند  این مطلب را مطالعه کنید.

شما می توانید با خرید پروژکتور کم مصرف از مجموعه روشنایی پارس هم در هزینه خرید پروژکتور کم مصرف صرفه جویی کنید و هم از هزینه های مصرف انرژی بکاهید. این موضوع به خودی خود یک گام مثبت در راستای کمک به حفظ منابع محدود است.

قیمت پروژکتور کم مصرف

پروژکتور کم مصرف نسبت به پروژکتورهای سنتی که اغلب دارای منابع گازی پر مصرف و خطرناک بودند قیمت بالاتری دارند. اما قیمت بالای این پروژکتورها توجیه منطقی بسیار معقولی دارد. شما با خرید پروژکتور کم مصرف در طی زمان هزینه کمتری بابت مصرف انرژی پرداخت می کنید و از تجهیزات روشنایی با دوامی بهره مند می شوید. در نتیجه هم هزینه مصرف برق کاهش می یابد و هم نیاز به خرید مجدد پروژکتور کم می شود که به نوعی صرفه اقتصادی بلند مدت است.

قیمت پروژکتور کم مصرف را می توان متاثر از برند پروژکتور و کشور سازنده، نوع منبع نوری، تعداد LED ها، نوع لنز، توان و ولتاژ مصرفی، درجه حفاظت، جنس بدنه، بهره وری نوری، ابعاد و وزن پروژکتور و شار نوری و میزان روشنایی پروژکتور دانست. بی شک هر چه کیفیت ساخت پروژکتور کم مصرف بهتر باشد باید قیمت بیشتری پرداخت کنید و این یعنی یک سرمایه گذاری بلند مدت در کاهش هزینه ها. شما می توانید برای استعلام قیمت پروژکتور کم مصرف با کارشناسان روشنایی پارس تماس حاصل نمایید تا از به روزترین قیمت ها مطلع شوید.

برای دانستن نحوه محاسبه روشنایی معابر این مطلب را مطالعه کنید.