در این مقاله روشنایی مهرآفرین پارس به بررسی تفاوت پروژکتور cob و led می پردازد، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. یکی از محصولاتی که امروزه در صنایع نورپردازی بسیار پرکاربرد است؛ پروژکتور است. پروژکتورها به طور کلی به دو قسمت لامپ درونی و قاب خارجی تقسیم می شوند. پروژکتورها انواع متفاوتی دارند، همچون: پروژکتور Led، پروژکتور Cob و پروژکتور Smd. از پروژکتورها اغلب در باشگاه ها و  خیابان ها و… استفاده می شود.

برای دانستن تفاوت چراغ های led و smd این مطلب را مطالعه کنید و برای خرید با ما تماس بگیرید.

پروژکتور Led

یکی از کاربردی ترین پروژکتورها، پروژکتور Led در تفاوت پروژکتور cob و led است. امروزه این محصول به دلیل مصرف انرژی مناسبی که دارد، جایگزین لامپ های پر مصرف قدیمی شده است، که نه تنها بازده و کیفیت کم تری داشتند، بلکه از طول عمر کم تری نیز برخودار بودند. این محصول به دلیل اینکه بیشترین میزان بازدهی را در روشنایی دارد، بر خلاف دیگر محصولات، بخشی از آن را صرف هدر رفت انرژی گرمایی نمی کند.

اگر میخواهید بدانید هر چراغ خیابانی LED چند متر را روشن می کند  این مطلب را مطالعه کنید.

در کنار بازدهی بالا و مصرف پایین، پروژکتور Led ال ای دی در تفاوت پروژکتور cob و led از طول عمر بالایی نیز برخوردار است. به گونه ای که به صورت تقریبی در حدود پنجاه هزار ساعت توان مصرفی دارد. به همین خاطر استفاده از این نورافکن ها می تواند مزیت هایی بسیاری را برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشد.

برای خرید انواع پروژکتور ال ای دی با ما تماس بگیرید.

تنوع رنگی بالا این محصول، بدون استفاده از فیلترهای رنگی و با خلوص و درخشندگی بسیار بالایی تولید می شوند. همچنین طیف های نوری ساطع شده از انواع این محصول بدون لرزش بوده و امکان استفاده از لنزهای مختلف رنگی را نیز دارد. که با استفاده از آن ها می توان زاویه تابش نور را تغییر داده و سبب افزایش و یا تمرکز برد آن شد.

برای اطلاع از سایر قابلیت های چراغ خیابانی کله گاوی تماس بگیرید.

در هنگام روشن کردن پروژکتور ها و بررسی تفاوت پروژکتور cob و led در کم تر از یک ثانیه می توان به روشنایی حداکثری نور در آن رسید. ضمن اینکه این سرعت عمل نه تنها در روشن کردن، بلکه در خاموشی آن نیز میسر است. همچنین میزان اتلاف کم انرژی و تولید کم تر گرما، سبب شده تا پروژکتورها تبدیل به یکی از محبوب ترین المان های روشنایی شوند.

پروژکتور Cob

تعداد ال ای دی های کارشده بر روی مدل COB از دیگر همتای خود در تفاوت پروژکتور cob و led بیشتر است. پروژکتورهای Cob سی او بی حداقل دارای 9 دیود هستند. همچنین این پروژکتورها از یک مدار و نهایتا دو اتصال ساخته می شوند. به همین خاطر ظاهر خلوتی دارند و یک پنل ساده به حساب می آیند. که البته همین پنل ساده تر دلیلی بر کاهش کیفیت آن نسبت به مدل های دیگر نیست. بلکه این مدل به عنوان یکی از بهترین انواع پروژکتورها یاد می شود.

برای ثبت سفارش چراغ خیابانی پروژکتور با شماره های درج شده تماس بگیرید.

پروژکتورهای COB در بررسی تفاوت پروژکتور cob و led دارای نور متمرکزی هستند که با توجه به پرتوهای باریک آن برای سقف های مرتفع بسیار کاربردی هستند. به این علت نیز در بسیاری از قسمت هایی که ارتفاع زیادی دارد، از این مدل پروژکتور بهره می برند. البته تعداد نور این پروژکتور تک رنگ (سفید) بوده و قابلیت تغییر رنگ نیز ندارد. کارگاه ها، سوله ها و محیط های صنعتی، محوطه های بزرگ و… از جمله مهم ترین بخش هایی هستند که می توان از این نوع محصول استفاده کرد.

تفاوت پروژکتور Cob و Led

پروژکتور Led (ال ای دی) به دلیل اینکه می‌تواند نور را در محیط پخش کند، برای محیط‌هایی با مساحت زیاد کاربرد زیادی دارد. به عبارت بهتر زمانی که ایجاد شدن سایه برای شما اهمیتی نداشته باشد و صرفا بخواهید که مساحت زیادی را با کیفیت مناسب روشن کنید لامپ Led پیشنهاد می شود. اما پروژکتور Cob هم به دلیل اینکه نور متمرکز و قابل کنترلی دارند، می‌توانند بر روی کانتر آشپزخانه یا کافی شاپ نصب شوند. از سوی دیگر به دلیل بالا بودن قدرت پرتاب نور در پروژکتور سی او بی، نصب آن در جایی که ارتفاع سقف بلندتر است، می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از چراغ خیابانی با پایه با شماره های ما در تماس باشید.

از تفاوت های دیگر پروژکتور Led و Cob می توان به کیفیت نورشان اشاره کرد. ساختار قدیمی پروژکتورهای Led (ال ای دی) باعث شده است که نور این نوع از محصولات، حالتی کدرتر داشته و سایه ایجاد کند. از سوی دیگر گاهی اوقات هم ممکن است شاهد چشمک زدن این نوع از پروژکتورهای روشنایی باشید. در مقابل انواع پروژکتور Cob سی او بی نوری با کیفیت بهتر و یکنواخت‌تر تولید می‌کنند و در نتیجه خیرگی کمتری را به وجود می‌آورند. در ساختار پروژکتور Cob در بررسی تفاوت پروژکتور cob و led یک رفلکتور وجود دارد که مانع از پخش شدن بیش از حد نور شده و آن را متمرکز می‌کند.

برای دانستن مزایا و معایب نورپردازی شهری ، این مقاله را مطالعه کنید.

در بررسی تفاوت پروژکتور cob و led دریافتیم که پروژکتورهای از مهم ترین منابع روشنایی خیابان ها، باشگاه ها و… هستند. در این مقاله روشنایی مهرآفرین پارس تلاش کرده است تا اصلی‌ترین تفاوت‌های پروژکتور Led را با پروژکتور Cob مورد بررسی قرار کرد. این محصولات از نظر ساختار داخلی و شکل ظاهری با هم تفاوت‌هایی دارند که باعث ایجاد تفاوت پروژکتور cob و led در کاربرد آنها می‌شود. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به روشنایی مهرآفرین پارس مراجعه کنید.

برای خرید انواع پروژکتور روشنایی محوطه با ما در تماس باشید.